W dniach 2-4 kwietnia 2025 roku, po raz pierwszy, studenci Studenckiego Koła Naukowego SEP mieli zaszczyt uczestniczyć w XII Konferencji Naukowo-Technicznej „Innowacyjne Materiały i Technologie w Elektrotechnice” (i- MITEL 2025), która odbyła się pod hasłem „Tranzycja energetyczna wyzwaniem cywilizacyjnym”. Konferencja ta jest kontynuacją cyklicznych spotkań organizowanych od 2000 roku przez Oddział Gorzowski SEP, we współpracy z Oddziałem Szczecińskim SEP, Wydziałem Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Instytutem Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Współorganizatorami wydarzenia były również inne instytucje, takie jak Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej oraz Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki.
Tematyka konferencji obejmowała szeroki zakres zagadnień związanych z innowacyjnymi materiałami i technologiami elektrotechnicznymi, jakością zasilania, elektromobilnością, magazynowaniem, przetwarzaniem i przesyłaniem energii elektrycznej, a także efektywnym wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w kontekście ochrony środowiska naturalnego.
Studenci SKN SEP przygotowali cztery prezentacje, które były wynikiem ich pracy i zaangażowania w projekty badawcze:
Źródła finasowania: Narodowe Centrum Nauki, nr grantu UMO-2024/53/B/ST8/01632 oraz w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2024-2027 umowa nr RID/SP/0050/2024/1.
